Açık Görüş Günleri
s

Not : Kurumumuzda her ayın ilk Perşembe günü kurumumuzda açık görüş yapılabilmektedir.

AÇIK GÖRÜŞ NASIL YAPILIR?

1. Ziyaretçi kurum girişinde ziyaretçi kabul birimine yönlendirilir.
2. Ziyaretçi kabul biriminde giriş öncelikle ziyaretçini özel eşyaları (tüm elektronik cihazlar, çanta, kemer, cüzdan, anahtarlık, tüm metal ve metal içerikli eşyalar, madeni ve banknot paralar vs.) emanete alınarak üst araması yapılır. 
3. Tutuklu-hükümlü hesabına para yatırmak isteyen ziyaretçiden yine bu kısımda kaydı yapılarak makbuz karşılığı ödemesi alınır. 
4. Ziyaretçi ziyaret kabul memurlarına yönlendirilerek burada kimlik bilgileri alınır, fotoğrafı çekilir ve iris kontrollü turnikelerden geçebilmesi için sisteme göz kayıtları yapılır.
5. Buradaki işlemleri tamamlanan ziyaretçi kapalı ceza infaz kurumuna yönlendirilir. Kurum girişinde duyarlı kapıdan geçirilen ziyaretçinin üst araması yapılır. Ziyaretçi duyarlı kapı alarm vermeden geçmek zorundadır(Metal parçalı kıyafetler ve ayakkabılar. Bu eşyalar x-ray cihazından geçirilerek cezaevine sokulmasında sakınca yoksa içeri alınır).
6. Ardından ziyaretçi iris kontrollü turnikelere yönlendirilir. Turnikelerden geçen ziyaretçi memur nezaretinde açık görüş salonuna girer ve bir saatlik ziyaretini gerçekleştirir.
7. Ziyaret bitiminde ziyaretçi aynı kapılardan geçip ziyaret kabule dönerek özel eşyalarını teslim alır ve açık ziyaretçi görüşü tamamlanır.

 

 


Sinop E Tipi Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.